Bractwo Lilii i Koniczynki

InterCamp to zlot skautów organizowany od 1967r. Pierwszy zlot odbył się  w Holandii, w miejscowości Welleroi. W zlocie zwykle bierze udział od 2000 do 3000 skautów. Na początku byli to skauci  z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Niemiec, Czech. Obecnie również skauci ze Szwajcarii i Polski. Zlot trwa od piątku do poniedziałku, zawsze w weekend, kiedy są Zielone Świątki. Każdego roku inny kraj odpowiedzialny jest za jego organizację. W tym roku odbywa się w Nysie.

Do projektu przystąpiła drużyna z naszego hufca - 19 DH z Jaszczwi. Każdy patrol zgłoszony na InterCamp 2015 musiał nakręcić krótki filmik prezentującego patrol w konwencji rycerskiej; stąd drużyna z Jaszczwi przyjęła nazwę "Bractwa Lilii i Koniczynki".

Relacja z kręcenia filmu (www.dh19jaszczew.vgh.pl):
W sobotę 13 grudnia wybraliśmy się na Zamek w Odrzykoniu. Miejsce to wybraliśmy do nakręcenia filmiku promocyjnego, który będzie przesłany w ramach zgłoszenia patrolu na zlot INTERCAMP. Film był kręcony w konweniencji rycerskiej, więc wszyscy mieliśmy przygotowane rycerskie tuniki oraz inne elementy stroju rycerza. Do naszego projektu zaprosiliśmy również Ziemowita i Blizbora – wojów ze słowiańskiego grodu w Stobiernej, którzy zaprezentowali pojedynek rycerski. Z wojami z osady Słowiańskiej będziemy jeszcze się spotykać - podczas naszego biwaku zimowego, a także na wiosnę, kiedy sami odwiedzimy ich gród! Dziękujemy bardzo panu Wojtkowi Kołderowi za udostępnienie zamku i jego pomieszczeń!

oraz efekty pracy - filmik zmontowany przez operatora pana Bogusława Orłowskiego: Intercamp 2015 Bractwo Lilii i Koniczynki