Żałoba w Hufcu ZHP Krosno

Druhny i Druhowie!

Są w życiu takie chwile, na które nigdy nie jesteśmy gotowi, to chwile, kiedy opuszczają nas najbliżsi, przyjaciele.

Tak też się stało dzisiaj, 28 września, kiedy dotarła do nas wiadomość o śmierci Harcmistrzyni Danuty Bok. Odeszła od nas nasza Ikona krośnieńskiego harcerstwa, niezastąpiona Druhna Danusia. Była dla nas, krośnieńskich zuchów, harcerzy i instruktorów wspaniałym wychowawcą i przewodnikiem. Całe swoje życie poświęciła harcerstwu, harcerskie ideały naznaczały jej działania.

Życie Harcmistrzyni Danuty Bok zawsze było i nadal niech pozostanie wzorem do naśladowania. Zawsze powtarzała, że słowa pomagają, ale przykłady porywają i takim pozytywnym przykładem było Jej życie. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

ROZKAZ SPECJALNY L4/2020